top of page

DİJİTAL RÖNTGEN / CR

WhatsApp Image 2022-02-04 at 11.00.19 (4).jpeg

         Avantajları: CR’da bilgisayar ekranından yapılan incelemelerde görüntü ayarları istenildiği gibi tekrar yapılarak olgu en açık şekilde gözlemlenir. Görüntüler olgu takibi için yıllarca saklanabilmektedir. Ayrıca hasta sahibi röntgen filmi taşıma ve saklama gibi zahmetlerden korunduğu gibi istenirse CD veya DVD verilebilmekte veya görüntü e-posta ile de gönderilebilmektedir.Çekilen görüntü bilgisayar ekranına aktarıldığından, üzerinde teşhisi kolaylaştıracak çeşitli ayarlamalar yapılarak çekim tekrarına gerek duyulmadan en iyi sonuç elde edilmektedir.       
         Bilgisayarlı röntgen ile çekilen bütün röntgen filmlerinin dijital ortama aktarılarak yıllarca saklandığından hastanın ve olgunun takibi kolay bir şekilde yapılmaktadır.Filmi çekilen hastalar %50-60 daha az radyosyana maruz kalacaktır. Ayrıca dozlamadan kaynaklanan hatalarda çekim tekrarına ihtiyaç duyulmamaktadır.Görüntüler başka bir hekime kolay bir şekilde gönderildiğinden konsultasyon hızlı olabilmektedir.Kalça displazisi, kalp büyümesi, kırık parçaların boyu, böbreğin boyutları ve ortopedik operasyonlar için gerekli özel ölçümleri hatasız yapabilmektedir.
          FUJİFİLM CR Sistemin Avantajları: Detaylarında herhangi bir kayıp riski oluşturmaksızın görüntünün tamamının kontrast ve netliğini arttırmaktadır. Olgu gözün algılayabileceği en uygun hale getirilmektedir. Böylece hekim doğru teşhisi daha kolay yapabilmektedir. Hasta ve hekim daha az radyasyona maruz kalmaktadır.
          FUJİFİLM’in üstün görüntü kalitesi sağlayan patentli İmage İntelligence™ özelliği 3 fonksiyondan oluşmaktadır:   
          MFP(Multi-Frequency Processing): Görüntü kalitesini bozan parazitler hariç bütün diagnostik alanın kontrastını arttırmaktadır.
          FNC(Flexible Noise Control): Görüntü kalitesini bozan parazitlerin oluşumunu engellerken iyi görüntü için görüntüde yoğunlaşmayı önler.
          GPR(Grid Pattern Removal): Görüntü kalitesini bozan sabit grid oluşumunu engelleyerek kolay teşhis konulmasını sağladığı gibi yanlış teşhis konulmasını engeller.

Bilinen röntgen cihazlarına göre, çok daha net ve ayrıntılı bir görüntü sağlıyan FUJİ CR, bu sayede; daha sağlıklı teşhisler koymamıza da yardım ediyor. FUJİFİLM, Türkiye beşeri ve veteriner CR pazarının lider firmasıdır. Beşeri ve veteriner alanda %60 pazar payına sahiptir. Çünkü FUJİFİLM CR’lerin tarama hızı yüksektir. FUJİFİLM CR’ler milimetrede 10 piksel tararken, Türkiye’deki diğer CR’lerin ortalama tarama hızı 6,25 pikseldir. Yani FUJİFİLM CR ortalama bir CR’den %60 daha fazla bir alanı taramakta ve %60 daha net görüntü sunmaktadır. FUJİFİLM üstün görüntü kalitesini yüksek tarama alanına borçludur. FUJİFİLM üstün Japon teknolojisi ile en kaliteli CR sistemlerine ve en geniş ürün yelpazesine sahiptir. En küçük klinikten en büyük hastanelerin radyoloji ünitelerinin hizmetlerini yürütecek özellikte ve hızda CR tarayıcılar mevcuttur.

WhatsApp Image 2022-02-04 at 11.01.56.jpeg
WhatsApp Image 2022-02-04 at 09.25.52.jpeg
WhatsApp Image 2022-02-04 at 11.00.19 (1).jpeg
WhatsApp Image 2022-02-04 at 11.00.19 (2).jpeg
bottom of page